STŘELNICE ČESTICE


Dodatek k provoznímu řádu ze dne 1.1.2014Střelnice Orličtí ostrostřelci Čestice

Plán činnosti 2023 – jaro, podzim

Z historie

V roce 1993 ve starém opukovém lomu se začala budovat střelnice, tehdy ještě pod patronací lesní společnosti Sabina. Nejprve vyrostla tzv. dřevěná bouda, která sloužila střelcům jako provizorní palebná čára a střelba se uskutečňovala pouze na 25 metrů z krátkých kulových zbraní. V této době se založilo sdružení, dnes akciová společnost Orličtí ostrostřelci, kdy se domluvili podmínky pro výstavbu nového areálu a začalo se budovat.

Již před samotnou výstavbou nové střelnice byla v areálu postavena zdařilá salaš pro účely společenské zábavy při opékání čehokoliv, kde se již v začátcích uskutečnilo několik akcí. Poté v roce 1996 až 1997 začala výstavba hlavní budovy. V původních návrzích se mělo jednat o budovu střeliště a klubového zařízení pro střelce. Nakonec bylo ve prospěch široké veřejnosti rozhodnuto klubového zařízení na restauraci.

Současně v roce 1997 je založen Sportovně střelecký klub Orličtí ostrostřelci Čestice, kdy většina členů přispěla svojí pomocí při výstavbě a dobudování areálu. Současně se stavbou hlavní budovy se začínají budovat nová střeliště pro brokovou střelbu na asfaltové terče.

Píše se rok 1998 a hlavní budova je z části hotová a začíná běžet provoz jak střelišť, tak i restauračního zařízení.

I nadále se provádějí úpravy a to jak hlavní budovy, tak i na brokových střelištích. V tomto roce se již začínají pořádat závody ve sportovní střelbě z brokových zbraní. Mezi tím již začíná komerční provoz na kulovém střelišti, kde bylo vybudováno 21 stanovišť pro střelbu na 25 a 50 metrů z krátkých a dlouhých zbraní, z čehož 6 stanovišť je pouze na 25 metrů s použitím otočného terčového zařízení. Na zbývajících 15 stanovištích je možná střelba na 25 a 50 metrů na pevné terčové zařízení a na vzdálenost 50 metrů je možná střelba na pohyblivý terč.

V roce 1999 začínají závody na kulovém střelišti a SK Orličtí ostrostřelci se stávají pořadateli mnoha závodů pro širokou střeleckou veřejnost. Mezi tím se stále v rámci brigádních hodin členů provádějí drobné stavební úpravy k dosažení kvalitního zázemí. Je rok 2000 a již je plně zaběhnut provoz jak restaurace, tak i všech střelišť, kde se provádějí různé druhy závodů, které mají dobrý ohlas u všech střelců. Od roku 2004 a dále každým rokem pořádají vždy v květnu Mezinárodní policejní závody ve střelbě z kulových zbraní pořádaných ve spolupráci s Mezinárodní policejní asociací – IPA Hradec Králové.

Současnost střelnice

V současné době jsou na střelnici stále pořádány různé soutěže a závody v kulových a brokových disciplínách dle propozic. Pro širokou veřejnost k nácviku sportovní střelby jsou vyhrazeny dny od středy do neděle v určité hodiny (pokud není závod nebo jiná akce). Náš klub se bude i nadále věnovat pořádání všech různých střeleckých podniků a to jak pro zkušené střelce, tak i pro začátečníky. Pro nadcházející období se chtějí členové střeleckého klubu a zaměstnanci restaurace nadále věnovat návštěvníkům areálu, tak aby odcházeli s dobrou náladou, uvolněním a pocitem, že čas strávený střelbou nebo posezením v restauraci nebyl zbytečný.

Nabídka služebNa střelnici je možno provádět střelbu z krátkých zbraní na 25 metrů, z dlouhých zbraní na 50 metrů.

Možnost brokové střelby na střelištích UNIVERZÁLNÍ a SEVERSKÝ TRAP, SKEET, VYSOKÁ VĚŽ, ZAJÍC NA PRŮSEKU.

Střelbu z kulových zbraní lze provádět na pevné, otočné nebo pohyblivé terčové zařízení.

Střelba i bez zbrojního průkazu pod dohledem zkušeného instruktora.

Pro střelbu zapůjčíme zbraně dle výběru a poskytneme střelivo do těchto zbraní.

Individuální proškolení uchazečů o zbrojní průkaz k vykonání zkoušky z odborné způsobilosti a provádění těchto zkoušek v areálu.

Možnost občerstvení v restauraci.

V případě zájmu uspořádání společenských akcí či jiných kulturních akcí na střelnici i v restauraci.

Možnost zajištění různých akcí s opékáním v salaši.PŘIJĎTE SI K NÁM ZASTŘÍLET”Podrobnější informace a výsledky soutěží na www.mujweb.cz/www/strelnice.cestice

I

Datum aktualizace: 6.2.2023